Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne warsztaty programowania

 

Przekazujemy Państwu wiadomość otrzymaną z Urzędu Miejskiego:

 Bezpłatne warsztaty programowania - baner

 

Szanowni Państwo,

ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie''.
12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie sobie to często przez brak czasu czy zrozumienia mocno się od siebie oddalają.

Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieci w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się, jak nadać starym grom i programom nowe życie. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu oraz poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

W Białymstoku warsztaty odbędą się:
11 lutego przy ul. Częstochowskiej 6.

Zapisy są już dostępne na stronie https://giganci.kodujzgigantami.pl/3vQdRhV. Akcja edukacyjna potrwa od 4 do 26 lutego w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEiN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i prawie 100 włodarzy miast.
Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: https://giganci.kodujzgigantami.pl/3vQdRhV
Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo również na stronie:

https://giganci.kodujzgigantami.pl/3vQdRhV

---

Sekretariat Departamentu Edukacji
Urząd Miejski w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5

im. Władysława Broniewskiego

w Białymstoku

15-021 Białystok

ul. Kamienna 15

e-mail: sp5@um.bialystok.pl

Dyrektor:
Bogdan Wróbel


Wicedyrektor:
Agnieszka Sasinowska


Inspektor Ochrony Danych:
Izabela Remjasz
e-mail: iod-sp5@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony