Tydzień Edukacji Globalnej

Dziewczynki piszą informację o TEG na ścianie klatki schodowej

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej. Tegoroczna akcja odbyła się w dniach 13 – 19 listopada pod hasłem „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Do najciekawszych działań przeprowadzonych w SP5 należy zaliczyć:

- Umieszczenie informacji o TEG w różnych miejscach szkoły np. na ścianach z tablicami do pisania.

- Zorganizowanie wystawy tematycznej na korytarzu szkolnym.

- „Cichą dyskusję” na lekcjach WOS-u w klasie 8 dotycząca międzynarodowych powiązań i pokoju na świecie.

- Lekcje godzin wychowawczych , na których poruszano tematykę wojen i pokoju na świecie.

- Udział klasy 7b w „Wyzwaniach dla świata” – ogólnopolskiej akcji, w ramach której 10 klas 7 - 8 z całej Polski uczestniczyło online w konkursie. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, spostrzegawczością, umiejętnością dzielenia się zadaniami i pracą zespołową. Aby poprawnie wykonać zadania trzeba było posiadać zdolności logicznego myślenia, wiedzę o świecie, umiejętności matematyczne.

Koordynatorki akcji:

W. Kolosa, B. Buńko