Gniezno-Biskupin-Toruń-Uniejów

Gniezno

 

Na przełomie marca i kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas VIII. Łączyła ona ze sobą aktywny wypoczynek z poznaniem historii państwa polskiego oraz życia i dokonań Mikołaja Kopernika.

Zwiedzanie z przewodnikiem monumentalnej Archikatedry Gnieźnieńskiej wraz z podziemiami i słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, traktu królewskiego pozwoliło na poznanie historii pierwszych pięciu królów Polski, życiorysu św. Wojciecha oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Gniezna.

Kolejnym miejscem Szlaku Piastowskiego był Biskupin. Zwiedzanie neolitycznej osady sprzed 6 tysięcy lat oraz osady obronnej sprzed 2700 lat, przeniosło uczestników w prehistoryczny styl życia. Nocleg w Kruszwicy oraz Mysia Wieża i legenda o Popielu miło zamknęły dzień pierwszy. Jak przystało w roku Mikołaja Kopernika, punkt kulminacyjny miał miejsce w Toruniu. Planetarium oraz wystawa interaktywna poruszyły zmysły i wyobraźnię. Klimatyczna starówka, krzywa wieża, katedra, mury obronne i dom Mikołaja Kopernika wywarły niezapomniane wrażenie. Na zakończenie relaks po zmierzchu w 30-stopniowej wodzie termalnej w Uniejowie.

Dziękujemy za wspólny czas i zabawę :)

 

Wych.. Agata Rzepniewska-Kużel

Szkoła Podstawowa Nr 5

im. Władysława Broniewskiego

w Białymstoku

15-021 Białystok

ul. Kamienna 15

e-mail: sp5@um.bialystok.pl

Dyrektor:
Bogdan Wróbel


Wicedyrektor:
Agnieszka Sasinowska


Inspektor Ochrony Danych:
Izabela Remjasz
e-mail: iod-sp5@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony