Nasza uczennica jest studentką Akademii Teatralnej w Białymstoku

spektakl

Spektakl - Sztambuch syberyjski

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7d Melania Shumeiko jest studentką Akademii Teatralnej w Białymstoku. W ostatni weekend wzięła udział w miejskich obchodach z okazji 84 rocznicy agresji armii sowieckiej na Polskę. Melania wystąpiła w spektaklu "Sztambuch syberyjski" wystawionym na deskach Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

To niezwykle przedstawienie nawiązywało do pamiętników dzieci zesłanych na Sybir. W niezwykle ciekawy sposób młodzi aktorzy zaprezentowali ich losy i przeżycia.

„To spektakl ważny i wyjątkowy. Potrzebny, by pamiętać o tym, że historia zostawia w nas swój ślad, ale także o tym, że warto postępować tak, by się nie powtarzała. Opowiedziany z perspektywy kartek z pamiętników tych, którzy najwięcej tracili w nie swojej wojnie. Których dorośli wikłali w historie, które nigdy nie powinny być udziałem dzieci czy młodzieży." Studenci Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Wychowawczyni

Aneta Michalczuk