Nauka poza murami szkoły

20230223_130328.jpg

Uczniowie klasy VIII C utrwalają zdobytą wiedzę, poszerzają horyzonty nie tylko w szkolnej sali lekcyjnej.

Podczas warsztatów "Odkrywanie tajników fizyki. Newton, Einstein a teraz my." na wydziale fizyki Uniwersytetu Białostockiego dostrzegli jak ważna jest intuicja naukowców, Ogrom wszechświata wręcz narzuca badanie i odkrywanie nowej przestrzeni, nowych obiektów. Jednak nie należy zapominać o cząstkach elementarnych, świecie atomów, kwarków, antykwarków, itp.

Natomiast na warsztatach "Gry i zabawy z "Panem Tadeuszem" w Książnicy Podlaskiej uczniowie omówili główne wątki oraz dokonali charakterystyki bohaterów. Poprzez kalambury, quizy i prace plastyczne sprawdzili swoją wiedzę ze znajomości lektury. Nauka w innym otoczeniu była bardzo miła i efektywna.

Wych. Agata Rzepniewska-Kużel