Warsztaty dziennikarstwa telewizyjnego

Warsztaty dziennikarskie

Loga

W ramach międzynarodowego projektu organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i finansowanego ze środków otrzymanych przez MEiN podjęliśmy kolejne zadanie zatytułowane: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych Polaków za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczania w języku polskim ze szkołami Rzeczypospolitej Polskiej”. Od października do grudnia 2021 r. wspólnie z Gimnazjum 26 w Tomsku realizujemy projekt pt: „ Znani i nieznani. Polacy z Białegostoku i Tomska”. Koordynują go nauczycielki: Wiesława Kolosa, Barbara Buńko i Agnieszka Bielska.

Jednym z elementów projektu były warsztaty dziennikarstwa telewizyjnego. Odbyły się one 16 grudnia 2021 r. w naszej szkole, a brali w nich udział zainteresowani uczniowie klas 6 b, 7 b,e , 8 c i d pod opieką p. Barbary Buńko. Poprowadziła je dziennikarka TVP Białystok - Marta Kapturek- Bozik. Wprowadziła uczniów w tajniki swojej pracy, a następnie przygotowała do wywiadów, które mieli przeprowadzić tego samego dnia z zaproszonymi gośćmi- parą absolwentów naszej szkoły- Talą Czerską i Mateuszem Feszlerem oraz prowadzącą warsztaty dziennikarką Martą Kapturek - Bozik. Uczniowie znakomicie odnaleźli się w roli zawodowych dziennikarzy.

Efektem warsztatów są wywiady z Martą Kapturek – Bozik i Talą Czerską i Mateuszem Feszlerem . Zachęcamy do ich obejrzenia na stronie FB naszej szkoły.

tv4.jpg

Utworzono: czwartek, 23, grudzień 2021 07:39